ul. T. Czackiego 3/5, 00-043 Warszawa

Aktualności

13 maja 2020 r. Zarząd Główny OSPSBHP przeprowadził posiedzenie w trybie zdalnym.
2020-05-15

Więcej...
Posiedzenie Zarządu Głównego OSPSBHP w trybie zdalnym.
2020-04-22

 

Więcej...
Koronawirus - jak pracować bezpiecznie?
2020-03-30

Epidemia światowa to dla nas nowe wyzwanie. Naszą rolą jest wspierać sztaby kryzysowe u pracodawców, instruować pracowników wesprzeć proces zakupów w środki ochronne i dezynfekcyjne.

Kliknij zobacz więcej.

 

Więcej...
Zarząd Główny OSPS BHP zaprasza na Międzynarodową Konferencję
2020-02-18

!Zmiana terminu! Zarząd Główny OSPSBHP serdecznie zaprasza na Międzynarodową Konferencję pt. Wypadki i zdarzenia potencjalne wypadkowe - źródło wiedzy o lukach w systemie zarządzania bezpieczeństwem pracy. Szukajmy przyczyn źródłowych!

Więcej...
Rada stowarzyszenia w Katowicach 6 2019 r.
2019-12-19

Więcej...
Podsumowanie III Ogólnopolskiego Forum Służby BHP
2019-10-15

Więcej...
Konferencja „Profilaktyczna ochrony zdrowia w przemyśle i górnictwie oraz zarządzanie bezpieczeństwem na przykładzie rozwią-zań stosowanych w Górażdże Cement SA
2019-10-15

Więcej...
Coroczne spotkanie ENSHPO - Berlin 09-10.09.2019
2019-09-16

W dniach 09-10 Września członkowie ENSHPO spotkali się na corocznym zebraniu. Podczas spotkania:

-Przedstawiony nowy zarząd ENSHPO oraz sekretariat, omówiono także kwestie finansowe dt. prowadzenia sekretariatu;

-Pokazano raport o utworzeniu i rozwoju ENSPHO;

 

Więcej...
Lider Bezpieczeństwa Technicznego 2017
2018-05-29

W dniu 23 maja br. w hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim odbyła się gala wręczenia tytułów Lidera Bezpieczeństwa Technicznego – czyli inicjatywy Urzędu Dozoru Technicznego, honorującej organizacje wyróżniające się w skali kraju wysokim standardem bezpieczeństwa technicznego.

Więcej...
Spotkanie robocze ZG OSPSBHP z członkami ENSHPO
2018-05-04

W dniach 26 i 27 kwietnia 2018 r. w Campus Alcobendas Universidad Europea de Madrid w Madrycie (Hiszpania) odbyło się  34 spotkanie robocze grupy ENSHPO, którego członkiem jest OSPSBHP. Gospodarzem spotkania było stowarzyszenie AEPSAL (Association of Prevention Studies i Occupational Health), zrzeszające specjalistów z różnych dziedzin, zajmujących się ochroną zdrowia w miejscu pracy.

Więcej...
Porozumienie z WUG
2018-04-20

Podczas uroczystego otwarcia konferencji „Problemy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w polskim górnictwie”, zorganizowanej przez Wyższy Urząd Górniczy 12 kwietnia 2018 r. w Szczyrku podpisano Porozumienie o Współpracy pomiędzy WUG i OSPSBHP.

Więcej...
ODWIEDŹ NAS NA SAWO - STOISKO NR 5 - PAWILON NR 3
2018-04-15

OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE PRACOWNIKÓW SŁUŻBY BHP - GI GROUP - ODWIEDŹ NAS NA WSPÓLNYM STOISKU  - STOISKO NR 5 - PAWILON NR 3

Więcej...
Rada Ochrony Pracy - posiedzenie plenarne - 19 marca 2018 roku - SEJM RP
2018-03-30

Zarząd Główny Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby bhp został poproszony przez Radę Ochrony Pracy, powołaną przy Sejmie RP o przygotowanie materiału w temacie „Współdziałanie w przedsiębiorstwie służby bhp i społecznej inspekcji pracy w celu zapewnienia realizacji zadań pracodawcy wynikających z Kodeksu pracy”. Temat ten prezentowała Elżbieta Bożejewicz, prezes ZG OSPSBHP na posiedzeniu plenarnym Rady Ochrony Pracy 19 marca 2018 r. w siedzibie Sejmu.

Więcej...
Wyjazd studyjny do Luksemburga
2018-03-27

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w piątym międzynarodowym wyjeździe studyjnym połączonym z konferencją „Zarządzanie bezpieczeństwem, zarządzanie wiekiem”, którą Zarząd Główny OSPSBHP organizuje w Luksemburgu w terminie 3 - 7 lipca 2018 r.

Więcej...
Posiedzenie ZG oraz Rady Stowarzyszenia OSPSBHP
2018-03-26

23 marca 2018 r. w siedzibie ZG OSPSBHP obradował Zarząd Główny, który podjął uchwały dotyczące między innymi powołania nowych oddziałów OSPSBHP w Płocku i Warszawa Wola,  uzyskania osobowości prawnej dla oddziałów w Lesznie, Szczecinie i Toruniu. Ustalono sposób oceny wniosków dotyczących państwowych odznaczeń, złożonych przez zarządy oddziałów. Odznaczenia będą wręczone podczas uroczystych obchodów jubileuszu OSPSBHP i służby bhp.

Więcej...
Seminarium ISO 45001
2018-03-26

Seminarium - norma ISO 45001

Z uwagi na duże zainteresowanie nową normą ISO 45000, Zarząd Główny OSPSBHP wspólnie z CIOP-PIB zorganizował bezpłatne szkolenie w tym zakresie. 13 marca 2018 r. w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy-PIB w Warszawie odbyło się seminarium, podczas którego przedstawione zostały podstawowe wymagania dla systemu zarządzania BHP według normy ISO 45001.

Więcej...
Konferencja na SAWO 2018
2018-03-07

Konferencja " Przeszłość dla przyszłości – integracja wiedzy o wydarzeniach wypadkowych i oceny ryzyka na rzecz skutecznej prewencji wypadkowej przy obsłudze maszyn (i nie tylko)" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO, Poznań - 24 kwietnia 2018 r. 

 

Więcej...
Posiedzenie Zarządu Głównego OSPSBHP 19 stycznia 2018 r.
2018-01-30

19 stycznia 2018 r. w COS ZG w Kaliszu odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie  Zarządu Głównego OSPSBHP. Tematem obrad był plan pracy na rok 2018. W pierwszej połowie marca wspólnie z CIOP-PIB zaplanowane jest bezpłatne szkolenie w zakresie stosowania normy ISO 45000. Ponadto w planie pracy znalazły się między innymi działania związane z udziałem OSPSBHP w Międzynarodowych Targach Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2018,

Więcej...
Platforma rozwoju i kariery dla członków OSPSBHP
2017-12-18

Miło nam poinformować, że Platforma pracy i rozwoju dla członków OSPSBHP została już uruchomiona. Na stornie głównej umieszczona została zakładka Praca i rozwój, dzięki której mogą Państwo znaleźć pracę lub pracownika.  Zakładka dla pracowników (szukam pracy) i dla pracodawców (dam pracę) jest już aktywna. Natomiast zakładka dotycząca szkoleń będzie uruchomiona w styczniu 2019 roku

Więcej...
Obrady Zjazdu Nadzwyczajnego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP
2017-12-17

W Łysomicach k/Torunia 08.12.2017 r. odbyły się obrady Zjazdu Nadzwyczajnego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP. W związku z brakiem wymaganej ilości Delegatów otwarcie Zjazdu nastąpiło w drugim terminie. Zjazd otworzyła prezes Elżbieta Bożejewicz, przedstawiła w słowie wstępnym cel Zjazdu i zaproponowany porządek obrad. W Zjeździe uczestniczy 119 delegatów.

Więcej...
I Ogólnopolskie Forum Służby BHP
2017-10-15

I Ogólnopolskie Forum Służby BHP ”Bezpieczeństwo w zmieniającym się świecie pracy” zgromadziło ok. 200 uczestników, z czego ponad 80 osób to członkowie OSPSBHP. Celem, jaki przyświecał Forum, zorganizowanym przez Zarząd Główny Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP przy współpracy z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy-Państwowym Instytutem Badawczym,

Więcej...
Bezpiecznie od początku - wyjazd studyjny do Szwecji
2017-06-16

W dniach 6-10 czerwca odbył się wyjazd studyjny do Szwecji, którego organizatorem był ZG OSPSBHP. Wyjazd połączony był z międzynarodową konferencją „Bezpiecznie od początku”, wpisującą się w ogólnopolską kampanię „Bezpiecznie od początku” koordynowaną przez CIOP-PIB.

Więcej...
Spotkanie OSPSBHP z członkami ENSHPO
2017-04-15

W dniach 6-7 kwietnia 2017 r. o w Irish Colelege w Leuven w Belgii dbyło się pierwsze robocze spotkanie grupy ENSHPO, w którym uczestniczyła Elżbieta Bożejewicz, prezes ZG OSPSBHP oraz Justyna Wachnicka. OSPSBHP jest od tego roku członkiem ENSHPO. 

Więcej...
Współpraca z UDT
2016-12-30

Rok 2016 dla Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP zakończył się działaniem, które będzie „owocować” w przyszłości. Reprezentacja Zarządu Głównego w dniu 29.12.2016 r. podpisała List Intencyjny z Urzędem Dozoru Technicznego w Warszawie

Więcej...
Posiedzenie ZG i Rady Stowarzyszenia - 7-8 grudnia 2016 Łódź
2016-12-19

W dniu 8 grudnia w Łodzi Zarząd Główny obradował nad sprawami organizacyjnymi Stowarzyszenia. Podczas obrad omówiono przebieg spotkań ze Stowarzyszeniem niemieckim VDSI oraz grupą ENSHPO, natomiast w dniu 9 grudnia odbyło się spotkanie przedświąteczne rady Stowarzyszenia

Więcej...
Posiedzenia Rady Ochrony Pracy - nasze stanowisko w sprawie szkoleń
2016-10-31

W dniu 18 października 2016 roku odbyło się posiedzenia Rady Ochrony Pracy na którym Prezes naszej organizacji Elżbieta Bożejewicz przedstawiła nasze stanowisko na temat "System szkoleń w dziedzinie bhp - nadzór i kontrola.

 

Więcej...
Dialog Polsko-Niemiecki „Bezpieczeństwo i higiena pracy”
2016-10-31

W ubiegłym roku oddział radomski oddział OPSBHP był gospodarzem wyjazdu polskiej delegacji reprezentującej środowisko służby bezpieczeństwa i higieny pracy do Dusseldorfu, gdzie odbyło się spotkanie z przedstawicielami BASI, a także innych niemieckich organizacji zajmujących się ochroną pracy. 

Więcej...
Historyczny dzień w behapowskim kalendarzu
2016-10-27

W dniach 20-21 października 2016 r. w hotelu TUMSKIM we Wrocławiu po raz pierwszy w swojej historii w Polsce, odbyło się posiedzenie ENSHPO. ENSHPO (European Network of Safety and Health Professionals Organisations) jest organizacją, która zrzesza stowarzyszenia specjalistów BHP z 20 krajów Unii Europejskiej. OSPSBHP jest polskim partnerem ENSHPO – obserwatorem prac tej organizacji.

Więcej...
UWAGA zmiana konta bankowego
2016-05-23

Więcej...